Новости

Нова книга

У дослідженні робиться спроба відповісти на деякі питання, пов'язані із встановленням євхаристії або хліболамання. Зокрема:
• Чи була остання Вечеря Ісуса пасхальним седером?
• Як узгодити описи юдейської Пасхи у синоптиків та Ап.Івана?
• Якого дня тижня було 14 Нісана на рік смерті Христа?
Замовляйте тут
142 с. м'ягка обкл. Мова укр. Вартість 100 грн.

Історичний дискурс Останньої вечері Христа викликав нескінченну дискусію в академічному світі через текстуальну неузгодженість наративів синоптиків з описами цієї події в Євангелії від Івана. З оповіді синоптичних Євангелій випливає начебто очевидний висновок, що Таємна вечеря проходила в четвер і мала характер юдейської пасхальної трапези, але Ап.Іван переконливо свідчить, що законна пасхальна трапеза відбувалася в пʼятницю. Виникає суперечність, яку частина дослідників оголошує нерозвʼязною, інша частина вказує, що за правильної інтерпретації жодної суперечності немає, але теорії, що пояснюють характер останньої трапези Ісуса і датування юдейської Пасхи в рік смерті Господа, дуже різноманітні. Автор намагається об'єктивно проаналізувати ці теорії, та показати сильні й слабкі сторони кожної з них.
Книга прийдеться до вподоби тим, хто шукає глибшого розуміння Писання. Вона дає популярний виклад одного розділу нової монографії С. Саннікова "Знаки Присутності. Вечеря Господня".